O mně

Prvního pejska jsem si vybrečela před 30 lety cca v mých 10 letech, do té doby jsem byla nucena chodit s vodítkem po Kladně a loudit, kdo mi půjčí psa a nevěřili byste kolik pejsků jsem jako prcek mohla pravidelně venčit…dva německé ovčáky, novofudlanďáka, i dogu lidé půjčili …sice to dodnes nechápu, ale tenkrát jsem za to byla šťastná…moji rodiče už méně . . .

…takže když se mě konečně rodičům zželelo a pořídili mi Lucinku, byla jsem štěstím bez sebe a zároveň bylo jasné, že bez psa už nikdy nebudu :-)….byl to černý pudlík, takový můj první psí trenažér o kterém jsem si myslela jak báječně poslouchá, když už na si na třetí povel sedla a nikoho ke mně nepustila jak mě super bránila.

Tak jo ..trochu to zkrátím, abych Vás neotrávila hned v úvodu,….. pominu léta svazarmu a docházení na různá ZKO, kde se cvičilo metodou cukru a biče…dodnes z toho mám husí kůži :-(, jen okrajově, ale s láskou vzpomenu na všechny pejsky , kteří prošli mým životem , takže Lucinka (pudlík), Ketynka (maltézačka), Roníček (NO), Neroušek (NO),  druhý Roníček (ZR), a Bak (NO), .. všichni byli úžasní  a moc mě naučili !!

A to už se také  dostávám k jádru pudla …..když jsem  před lety „čuchla“ k výcviku po dobrém a „objevila“ metodu pozitivního upevňování, bylo jasné jakým způsobem chci nadále se psy pracovat , a abych načerpala co nejvíce zkušeností a rad, zúčastnila jsem se mnoha seminářů a kurzů s našimi i zahraničními kynology …když vzpomenu ty pro mě důležité…byl a stále je to JIŘÍ ŠČUČKA, dále František Šusta, Jitka Janásková,  Martina Klimešová, ze zahraničí mi hodně dala Warvara Bolshakovová (rusko) , Gabby Harris (JAR),  Petra Florchutz (A), Jane Killion (USA), Lena Sliwerska (PL), Ema Parsons (USA), KEN RAMIREZ ( USA), BART BELLON (B), Shauna Wenzel (D)

A to už jsem se dostala do SOUČASNOSTI, kdy cvičím a vychovávám pejsky pouze po dobrém a držím se faktu, že odměna tvoří chování !!

V současné době mám dva zlaté retrívry s kterými se věnuji převážně obedienci. Bárny je pes mého života, to ale neznamená , že Coudíčka mám radši o něco méně. 🙂

..děkuji za přečtení a těším se na shledanou s Vámi a Vašimi čtyřnohými mazlíčky 🙂

Petra Štolová

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře nejsou povoleny.